24 Ağustos 2012 Cuma

Devlet bir nebze şehit annelerinin yüreğine su serpiyormuş. Bak bak bak. 701 lira sivil şehir maaşı bağlayarak güldürecekmiş mehmetçik annelerinin yüzünü. Bunu söyleyebilen haber spikerinin de anca parayla bir şeyleri düzeltmeye çalışan hükümetin de allah belasını versin. Binlerce gencecik insanlar ölüyor, sizin bulabildiğiniz çözüm de bu! Dingiller!
Nefret ediyorum. Bu zihniyette insanlarla birlikte yaşamaktan nefret ediyorum. Elimden hiçbir şey gelmemesinden nefret ediyorum. Her gün yeni ölüm haberleri almaktan nefret ediyorum.
Sonra bir de anneler çıkıp vatan sağ olsun diyor. Abi ne vatan sağ olsunu ya? Bu vatan, toprağı uğruna kendi çocuğunu öldürmek zorunda kalan vatan değil artık. Bu vatan, son nefeslerine kadar evini, komşusunu, suyunu,yurdunu, vatanını koruyan vatan değil artık. Bu vatan onca şehitin kanı kurumadan kendi topraklarının satılmasına göz yuman bir vatan!
Ah be teyzem, yakma öyle ağıtlar. Senin kendinden bile esirgeyip kolladığın oğlun orospuçocukları tarafından öldürülüyor, başbakanım dediğin adam bedelli askerlik çıkarıp zenginlere bal kaymak veriyor. Senin canın ciğerin can veriyor da o adam hala seni parayla kazanıyor. Sonra da sen gelip vatan sağ olsun diyorsun.
Olmasın teyzem. Böyle vatan sağ olmasın.
Yazık be, o babasını kaybeden çocuklara, nişanlısını kaybeden kadınlara, oğlunu kaybeden analara yazık.
Hiçbir çekilir yanın yok senin Türkiye. Hak ettiğin gibi olasın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder