23 Ocak 2011 Pazar

heyhat

Mavi gezegen derler dünyanın adına, böyle bir kabullenişten sonra ben nasıl ihanet ederim maviye!
Evet, yeniden avuçladım onu.
"Başkasına inanan inancından olur." demiş  düşünür Stanislaw Lec.
sorguladım, düşündüm çok düşündüm. Ve son bir aforizmayla soyundum tekrar, yağmurla sulanmış ruhumu güneşe bıraktım. Portakal renkli günler başlatacağım yeniden, yeniden bir mavi..
Ve ben içten gülümsüyorum yeniden..

Anladım ki çoğu insan varolmayı beceremiyor, bu bilinçli bir acizlik duygusu bence. Sonucunda da sakini benmişçesine yalnızlığın pençesine düşüyorum. Bilinçli bir kendini aldatma güdüsü bunun nedeni de. Hepiniz, hepimiz yapıyoruz bunu da kabullenmek istemiyoruz aslında.
Buradan tüm olacak(tı)lara iki cümlelik mektup yolluyorum. Sayfalar yok, satırlar yok, yalnızca iki cümle;
"O" olabilseydik varolabilirdik toğrağımızda. Cennetin gel gitleriyle çalkalanmaz tam da orada olurduk.

Şarkı armağan ederek bu yazıyı noktalıyorum, bu ara çok dinlediğim bir şarkı, cat power, sia tadında her sesi seviyorum sanırım..

4 yorum:

 1. sia iyidir ya. ane brun'ı dinler misin? tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 2. Bir dönem dinlerdim, hey gidi to let myself go diyesim geldi. Ama bir süredir Waldeck gibi trip hop gruplarına falan sardım.
  Hatırlattın bak,açtım arşivi buldum şarkıyı.
  ..to let myself go, to let myself flow..
  teşekkürler neyse.
  Sanırım benim de bir tavsiye de bulunmam gerekiyor :)
  Tori Amos da çok severim ben. Şarkılarının konusunu da bir başka severim. Eğer ki dinlemediysen, mutlaka o sesin, o yorumun da tadına varmalısın.
  Evrensel müziğe sardığım zamanlardan da bir adet huzur vereyim sana, kitaplarla iyi anlaşan bir arkadaştır, Zulya. Bakalım siz nasıl anlaşacaksınız, söyle bana olur mu ?

  YanıtlaSil
 3. tori amos'tan hazzetmem çok fazla. nedendir bilmiyorum, belki de bir klibince bacaktan kafa çıktığı için. muhtelif organlar muhtelif yerlerden çıkınca hoş olmamıştı ergen zihnimde. bu zamana dek gelen bir kayıp başlattılar sevgi algılamamda. Zulya'yı deneyimleyeyim bir, merak ettim. Bu arada birkaç post sonra belki izleyiciniz olurum. Bilemiyorum, emin değilim. Yanlış anlaşılmak da istemem tabii. Ama siz bilirsiniz beni.

  YanıtlaSil
 4. "ben bilirim sizi. Yanlış anlar mıyım, neyse..?"
  deneyiminin sonucunu da bildir mutlaka tamam mı :)
  Amos'la tanışıklığın öyle olmasaydı keşke, olmasaydı da sen de sevseydin.

  YanıtlaSil